Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Вечерна Богослужба – КОЛЕДЕ

5. јануари 2019 @ 18:00 - 21:00

Вечерна богослужба со почеток од 18:00 часот. По богослужбата, во дворот на црквата ќе биде запален коледарски оган, а за присутните  ќе биде подготвено традиционално греано вино, ракија, костени, и сè останато што ќе биде донесено од страна на верниците.

Details

Date:
5. јануари 2019
Time:
18:00 - 21:00
Event Category:

Venue

МПЦ Свети Никола
August-Horch-Straße 4
Mainz-Hechtsheim, Hessen 55129 Germany
+ Google Map