Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Света Литургија – БАДНИК

6. јануари 2019 @ 11:00 - 16:00

Светата литургија ќе биде со почеток од 11:00 часот, а по богослужбата ќе бидат благословени бадниковите гранчиња. Исто така, по литургијата ќе има заеднички посен ручек во црковните простории.

Details

Date:
6. јануари 2019
Time:
11:00 - 16:00
Event Category:

Venue

МПЦ Свети Никола
August-Horch-Straße 4
Mainz-Hechtsheim, Hessen 55129 Germany